Boyun fıtığına ne iyi gelir?

Boyun fıtığına ne iyi gelir?

Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir?

Boyun fıtığı ile ilgili hazırladığımız yazılar içerisinde bu sorunun neden meydana geldiğini, tetikleyen unsurların nelerin olduğundan bahsetmiş, tıbbi olarak tedavi yöntemlerinden bahsetmeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise boyunda meydana gelen fıtığa nelerin ne iyi gelebileceğini, tedaviler sırasında yardımcı olabilecek unsurlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Listeler şeklinde açıklamalarımız sadece bir öneri olarak sunulacaktır.

Reçetesiz Ağrı Kesici

Boyun fıtığı bilindiği üzere ağrılı ve sancılı olarak kendisini göstermekte olup kişinin uykularını kaçırarak huzursuz günler geçirmelerine neden olmakta. Eczaneler aracılığıyla reçetesiz olarak satılan ağrı kesiciler ile meydana gelen ağrıların azalmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Sıcak – Soğuk Tedavi

Boyun fıtığına iyi gelen unsurlar arasında sıcak ve soğuk tedavilerinin de yer aldığını söyleyebiliriz. Gün içerisinde bir havlu ya da beze sarılmış buzları fıtığın olduğu bölgeye 20 dakika boyunca uygulamak gerektiğini söyleyebiliriz. Sıcak uygulama ise ılık su ile duş almak, sıcak su torbası ya da ısıtma yastığı ile hafif uyumak gösterilebilmekte.

Egzersiz

Boyun fıtığı genel olarak boyunda bulunan disk ve sinir merkezlerindeki bozulmalardan kaynaklanmaktadır. Ev içerisinde uygulayabileceğiniz boyu ve omuz germe egzersizleri disklerin doğal hallerine gelmesine olanak sağlamaktadır. Egzersizleri kesinlikle düzenli ve zamanında yapmanız durumunda faydasını görebileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Boyunluk

Boyun fıtığına iyi gelen etmenler arasında boyunluğun yer aldığını söyleyebiliriz. Boyunluk, disklerin eski hallerine geri dönmesine, ani ve gereksiz hareket ederek hastalığın daha da ileriye gitmesinin önüne geçmektedir.

Akupunktur

Son zamanlarda migren ağrıları başta olmak üzere birçok ağrı türünün tedavi edilebilmesi için kullanılan Akupunktur, boyunda meydana gelen fıtığın da etki göstermesinin önüne geçmektedir. Boyun ağrılarını merkezi sinir sistemleri üzerine batırılan iğneler ile dindiren bu yöntem tedaviler sırasında kişilerinin çekeceği acılar en aza inmektedir.

Masaj

Masaj, insanların rahatlamasına olanak sağlayan en büyük etmenler arasında yer almakta. Boyun kaslarına uygulanacak makyaj ile rahatlamasını sağlayabilir, acı ve sancılardan arınmasına katkı sağlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta masaj yapacak kişinin profesyonel olarak bu alanda eğitim almış olması gerekmektedir. Aksi durumda kasların daha da kötü hale gelmesine neden olabilirsiniz.

Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder