Boyun düzleşmesi belirtileri

Boyun düzleşmesi belirtileri

Boyun Düzleşmesi Belirtileri

Normalde insanların sahip olduğu boyun C şeklinde olup belirli bir şekilde ve kalıba oluşturularak tasarlanmıştır.  Zaman içerisinde meydana gelen değişimler ve bazı sağlık sorunları boyunların C görünümünden çıkarak düz bir görünüm kazanmalarına neden olmakta. Bu durum, ağrılı ve sancılı bir sürecin başlamasına, kişilerin huzursuz ve sağlıksız günler geçirmelerinin başlangıcını oluşturmakta. Daha çok genç kesimlerde görülen Boyun Düzleşmesi sorununun belirtileri son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Meydana gelen bu düzleşme sorununun tedavi edilmemesi vücut denge sisteminin bozulmasına, kulaklarda iletişim problemlerinin başlamasına neden olmaktadır. Boyunda yer alan disk kaymalarının da başlamasına neden olan bu sağlık sorunu, tespit edilememe durumunda boyun fıtığı gibi sağlık sorunlarına da neden olabilmekte. Bu sorunla karşı karşıya kalmadan öce aşağıdaki belirtilere göz gezdirebilirsiniz.

Başlıca Boyun Düzleşmesi Belirtileri

Sık ve sürekli baş dönmesi
Baş ağrısı (Özellikle ense ve şakaklarda meydana gelen)
Mide bulantısı
Boyun bölgesinde sık ve düzenli boyun ağrısı ve tutulma durumunun meydana gelmesi
Kulaklarda çınlama
Omuzlarda ağrı
Gün içerisinde sürekli halsizlik ve bitkinlik hissetmek.
Sırt ve bel bölgesinde ağrı
Ağız ve çene bölümünde ağrı
En ufak bir yürüyüşte yorulma
Uykusuzluk 
Stres ve gerginlikler yaşama
Unutkanlık,
Konuşmada yaşanılan zorluk
Ayaklarda karıncalanma, uyuşma
Boyunu döndürme sırasında sıkıntılar yaşama gibi belirtiler göstermektedir.

Boyun Düzleşmesi Neden Olur?

Boyun Düzleşmesi daha çok genç kesimlerde görülmektedir. Özellikle çalışan kesimin iş hayatı içerisinde edinmiş olduğu yanlış duruş ve oturma alışkanlıkları boyunun olumsuz etkilenmesine neden olmakta.
Kemiklerin ana kitlesinde kayma ve kemikte erime durumunun meydana gelmesi
Hassas ve alıngan yapıya sahip olan kişilerin stres ve baskı altında yaşama durumları bu sorunu tetikler. Sürekli içlerinde birşeyler biriktirip sinir krizleri geçirememeleri en büyük tetik olarak gösterilmekte.
Sağlığa uygun olmayan yataklarda uyuma, yastık kullanmama ya da çok sert yastıklar kullanma.
Islak saç ile sürekli olarak dışarı çıkmak
Bilgisayar başında uzun süre vakit geçirme, televizyona gün içerisinde çok fazla bakma bu sağlık sorununa neden olan en büyük etmenler arasında yer almakta.

Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder