Boyun düzleşmesi ameliyatı

Boyun düzleşmesi ameliyatı

Boyun düzleşmesi sorunun tedavi aşamasının son bölümü olan cerrahi operasyonlar birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Oldukça hassas bir bölge olan boyun, içeriğinde birçok sinir barındırarak bel ile omuz arasındaki temasın kurulmasına olanak sağlamakta. Düzleşmeler, sinir, omur ve diskler üzerinde olmasından dolayı uygulanacak işlemler oldukça tehlikeli olmaktadır. Tedaviler sırasında uzman kişiler müdahale etmemesi durumunda sinirlerde tahribatlar meydana gelerek kişilerde ağır hasarların meydana gelmesine neden olmakta. Doğru kişiler tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda bu sağlık sorunu en kolay şekilde tedavi edilebilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tedavinin ehli kişiler tarafından yapılmaması hastaların felç kalmalarına dahi neden olabilmektedir. Operasyonlar sonucunda hastalar kesinlikle uzmanlar tarafından verilen emirlere harfiyen uymaları gerekmektedir.

Boyun Düzleşmesi, C harfindeki boyunun dümdüz bir hal alması ile ortaya çıkmaktadır. Düzleşme sorunu hastaların sosyal ve ekonomik hayatlarının olumsuz etkilenmesine neden olmakta. Boyunda başlayan ağrılar, hastaların kollarından başlayarak ellerine, oradan da parmaklarına kadar inerek kuvvetsiz, halsiz, işlevsiz olabilmesine neden olmakta. Hassas bir bölgede olmasından dolayı operasyon sonucunda şiddetli baş ağrıları enfeksiyon durumlarının meydana gelmesi görülmekte. Ameliyat öncesinde fiziksel tedavi gibi birçok işlem denenmiş olup hastaların iyileşme gösterememelerinden yapılmaktadır. Operasyonlar sonrasındaki süreç oldukça önemli olup hastaların doktorlar tarafından verilen emirlere harfiyen uymaları gerekmektedir. Boyun Düzleşmesi ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken işlemlere bakacak olursak;

Operasyonlar sonucunda hastalar ameliyathaneden kask ve boyunluk yardımı ile çıkarılarak ameliyatlı bölgenin korunması gerektiğini belirtirler. Aynı gün içerisinde hastalar hastane içerisinde yürüyüş yapabilir, ufak hareketlerde bulunabilirler. Ameliyatlı bölgenin cerrahi müdahale görmesinden dolayı yemek yeme, su içme gibi yutkunma gerektiren işlemlerde zorluklar yaşadığını görmekteyiz. Hastalar, ameliyattan çıktıkları andan itibaren yastık seçimlerine büyük oranda dikkat etmelidir. Bir aylık süreç içerisinde oldukça yumuşak yastık kullanması gereken hastalar, ömürlerinin geri kalanında özel ortopedik boyun destekli yastıklar kullanmaları gerekmektedir. Bu yastıklar hem rahat bir uyku çekilmesine hem de doğru yatış pozisyonlarının kazanılmasına olanak sağlamakta. Ameliyatlar hakkında daha fazla bilgileri hastaneler aracılığıyla gerekli uzmanlardan alabilirsiniz.

Etiket: boyun düzleşmesi ameliyatı, boyun düzleşmesi tedavi aşamaları, boyun düzleşmesi

Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder